Belka
Środa, 20 Stycznia 2021   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olecko przeciw islamskim imigrantom

 
Około tysiąca osób protestuje dziś w Olecku przeciwko lokalizacji w mieście ośrodka dla uchodźców. Manifestacja odbywa się na Placu Wolności w centrum miasta. Są okolicznościowe wystąpienia, muzyka i poczęstunek. Zebrani mają transparenty i wznoszą okrzyki. Wśród protestujących oprócz oleczczan można spotkać osoby z Giżycka i Ełku. Ludzie protestują, bo niedawno dowiedzieli się, że jeden z przedsiębiorców wystawił miejscowy hotel do przetargu na prowadzenie ośrodka. Przetarg ogłosił Urząd do spraw Cudzoziemców. To zrodziło obawy olecczan. Mieszkańcy nie chcą problemów z jakimi borykają się zachodnie państwa, które przyjęły muzułmańskich uchodźców. Boją się o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Z protestującymi był między innymi Wacław Olszewski, burmistrz Olecka. Samorządowiec zwracał uwagę, że miasto nie zostało poinformowane przez Urząd do spraw Cudzoziemców o możliwości utworzenia w Olecku ośrodka. Zdaniem włodarza taka sytuacja jest niedopuszczalna.

 


Radio 5 Radio 5
 
Data pliku video: 2015-12-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  olecki

  Powiat olecki – powiat w województwie warmińsko-mazurski, którego siedziba znajduje się w Olecku. Przynależą do niego gminy: Olecko, Kowale Oleckie, Świętajno, Wieliczki oraz miasto Olecko.

  Położenie na terenie Zielonych Płuc Polski jest powodem, dla którego wiele osób chętnie przyjeżdża w te okolice. Mogą skorzystać z szeregu szlaków rowerowych i pieszych, a co najważniejsze – spędzić czas w ciszy i z dala od zgiełku wielkich aglomeracji. Samo Olecko położone jest nad jeziorem, więc można śmiało korzystać z możliwości, jakie daje. Będąc w powiecie warto zobaczyć Pomnik wojenny w Olecku, Molo ze skocznią w Olecku, Cmentarzysko kurhanowe w Czerwonym Dworze oraz kilka rezerwatów przyrody.      

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola